Ballina / Magazina / 13 orët më të mira për femra që ju mund ti bleni

13 orët më të mira për femra që ju mund ti bleni

Edhe në qoftë se ju keni  kohë për ta kontrolluar orën në iPhone tuaj, një orë të përjetshme mund ti shtoni stil dhe profesionalizëm çdo veshjes tuaj. E rëndësishme është që të kërkoni për një orë me shkëlqim për dekorim të dyfishoht, orë dhe si një byzylyk, i stilit të lartë me teknologjinë Fitbit. Një orë luksoze Chanel që mund ta kaloni më vonë tek fëmijët tuaj, ose një copë elegante që nuk do të thyejë bankën, Ju kam mbuluar. Nëse jeni duke u kthyer në lojë orën ose thjesht duke përmirësuar versionin tuaj aktual, hidhni një sy opsioneve më të mira të këtij sezoni. Nuk duhet të jeni një horologist që të dini se a janë funksionale dhe elegante.

 

image
image Courtesy

1

The Playful Watch

Kate Spade orë me rripa lëkure, $195

Për këdo që e do një orë të mirë të lumtur ($ 3 sangrias!), Hidhini një sy kësaj ore me kokteje. Një imazh i qelqit të pkuq  martini që zëvendëson një prej numrave (është diku në orën 5:00), ndërsa dora e dytë ka vija të marinës që përputhet me rripin e orës.

 

 

 

 

 

 

 

 

image
image Courtesy

2

Orë çeliku me mermer, $ 140

 

Brendi me bazë në Amsterdam, Cluse, është i njohur për orët e tij të thjeshta  por elegante, si kjo orë me mermer gri dhe me ari të kuq. Linjat e pastradhe të qetë, për të mos përmendur çmimin e përballueshëm, do të flasin me një minimalist i cili kërkon një element luksoz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image
image Courtesy

3

Orë bashkëkohore

Rrip prej lëkure Breda, $ 90

Kjo orë drejtkëndore ka një ndjenjë të vjetër të shkollës për shkak të stilit të kohëmatësit, gjë që e bën atë të përsosur për dashamirët e cilësisë së mirë. Në vend të vetëm të zezës, ora ka një fund prej ari dhe burgundy shtesë.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image
image Courtesy

4

Vëzhgimi i dyfishtë

 

Rrip me rrjetë Uri Minkoff, 175 $

 

Herën tjetër kur motra juaj të vonohet (përsëri), jepni asaj këtë orë me dy kohëmatësa. Do të jetë një sygjerim shoqëror që këtë ta bëjnë së bashku, sepse nuk ka asgjë të gabuar të ka dy kohëmatësa.

 

 

 

 

 

 

 

image
image Courtesy

5

Orë që ndryshon pamje

 

Tory Burch reva bangle watch, $195

 

Kjo Tory Burch orë-ëmbëlsirë ka mundësin e ndryshimit të nuancave përmes unazave lëvizëse. Ju do të ndiheni sikur çdo herë keni një aksesor të ri.

 

 

 

 

 

 

 

image
image Courtesy

6

Orë Sportive

Fitbit Charge 3, $ 130

Ky Fitbit vjen në një hije të dendur blu-gri me shumë mundësi të stileve. Përveç dizajnit, ky mekanizëm i orës është i dobishëm në disa mënyra – mund të llogarisë sa kalori keni djegur, ose cilësinë e gjumit tuaj. Ju mund të zgjedhni gjithashtu të merrni tekste sms ose alarme kalendarike, kështu që ju mund të qëndroni të lidhur me të tjerët edhe gjatë kohës që jeni duke punuar.

 

 

 

 

 

 

 

 

image
image Courtesy

 

7

Luxe Watch

Orë Chanel J12, $ 5.800

 

Pasi të keni bërë shfletimin e çantave më të fundit të Chanel-it, drejtohuni në seksionin e orëve ato janë po aq të lakmueshme. Kjo orë, e bërë nga çeliku, qeramika dhe nëna e perlave, vjen në një hije të nuancës së bardhë, me diamante duke i shtuar shkëlqim.

 

 

 

 

 

 

image
image Courtesy

 

8

Orë Gome

Orë Nixon, 60 dollarë

Nuk do të shqetësoni për gërvishtjet dhe shenjat në orën tuaj me këtë alternativë gome nga Nixon. Që do të thotë që ju mund ta mbani atë kudo, madje edhe në pishinë (është rezistent ndaj ujit deri në 100 metra), plus ka një garancion dyvjeçar.

 

 

 

 

 

 

 

image
image Courtesy

 

9

Orë klasike

 

Orë Henry London rrjetë, 150 $

Nëse nuk doni të flisni për shumëngjyrshet ose shenjat, kjo orë e artë e kohës ngjall vegime të thjeshta dhe minimaliste. Kjo është orën e stilit të lartë që mund të bartni në intervistat për punë ose në takimet me drejtuesit. Kombinojeni me një këmishë  të butë dhe pantallona blu të errëta.

 

 

 

 

 

 

image
image Courtesy

 

10

Ora e lules

 

Orë me rripë të lëkurës Olivia Burton, 160 dollarë

 

Në anën tjetër të spektrit sportiv është kjo orë e ëmbël femërore,  e cila ka një kohëmatës rrotull me lule dhe rrip lëkure me ngjyrë të zbehtë. Ajo madje vjen me një sërë bletësh dhe një palë vathë me pika të bardha, duke e bërë atë një set të shkëlqyer për dhuratë.

 

 

 

 

 

image
image Courtesy

 

11

Orë unike

Orë Hermes Lizard Kelly, 1.950 $

 

Për një orë që nuk duket si një orë, ju do të doni të mburreni në këtë pjsë. Shiriti i lëkurës e bënë të duket si bylyzyk, por vërejeni pjesën me dry. E përkryer për të mos e vënë re se është tregues kohe.

 

 

 

 

 

 

 

image
image Courtesy

 

12

The Vibrant Watch

 

Orë me rrip silikoni Lacoste, 95 $

 

Nëse ju pëlqen kur aksesorët tuaj duken, kjo orë roze është e përkryer për ju. Falë tonit të ndritshëm, nuk do të kalojë pa u vënë re në dore, prandaj përgatituni për komplimentet e kolegëve tuaj. Kjo orë gjithashtu vjen në ngjyrë të bardhë, si dhe në ngjyrime të errëta.

 

 

 

 

image
image Courtesy

 

13

Orë e hollë

Orë Byron, $ 476

 

 

Mashkullorja takohet me femra në këtë orë të zezë Movado. Kohëmatësi është krejt e that përveq ku simbolizon orën dymbëdhjet. Për ata që duan dizajne të thjeshta dhe të pastra, kjo pjesë ju ka mbuluar.

 

 

 

 

 

 

 

Burimi: marieclaire.com Përktheu dhe përshtati freenews.tv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekomanduar

I thanë se po kopjon Oriola Marashin, përgjigjet kështu Kejvina Kthella

Kejvina Kthella së fundmi kishte pozuar për brendin e njohur ‘Guess’. Kejvina Kthella ditë më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *