Ballina / SPORT / Bayerni po bën gjithçka për ta transferuar yllin e Cityt

Bayerni po bën gjithçka për ta transferuar yllin e Cityt

Trajneri i Bayern Munichut, Niko Kovac ka thënë se klubi bavarez është duke bërë gjithçka për ta transferuar Leroy Sanen nga Manchester City.

Sane ka pasur minuta të limituara në fushë gjatë edicionit të kaluar duke zgjuar thashethemet për të ardhmen e tij në klub.

Guardiola ka insistuar se City dëshiron ta mbajë lojtarin, por gjiganti gjerman dëshiron ta testojë kampionin anglez me një ofertë të re.

“Shefat tanë i kanë treguar atij një plan të qartë. Ne jemi shumë të përqendruar. Leroy e di se çfarë e pret këtu dhe kur një lojtar me kapacitet të tillë vjen në Bayern, ai e di punën e tij”, ka deklaruar Kocvac./Zëri

Rekomanduar

Man United kërkon Dybala, Juventus hyn në negociata nëse paguhet…

Paulo Dybala është rikthyer përsëri në radarin e Manchester United. Sipas tabloidit britanik “Daily Mail”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *