Ballina / SPORT / De Ligt sot përballë mediave, talenti holandez prezantohet me fanellën e Juventusit

De Ligt sot përballë mediave, talenti holandez prezantohet me fanellën e Juventusit

Juventus njofton se ka arritur marrëveshje me Ajaxin për mbrojtësin Matthijs de Ligt.

Talenti holandez ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare me kampionët e Serisë A të cilët kanë paguar 75 milionë euro.

Pas zyrtarizimit, dita e sotme i është kushtuar vëmendje të veçantë De Ligt i cili në orën 10:00 do të prezantohet me fanellën e Juventusit në ambientet e “Allianz Stadium”.

Më pas 19-vjeçari holandez do të flasë në konferencë për mediat si lojtar i “Zonjës së Vjetër”.

De Ligt nga kjo kontratë do të përfitojë një pagë 10.5 milionë euro në sezon, duke u bërë lojtari i dytë më i paguar në skuadër pas Ronaldos.

Rekomanduar

Betis realizon çudinë e vitit, blen “yllin” e Lyon

Në Sevilje e merrnin me shaka, bënin baste dhe batuta, kishte edhe sulme ndaj klubit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *