Ballina / SPORT / Di Maria më pranë Serie A, në kontakt me trajnerin e njohur të klubit italian

Di Maria më pranë Serie A, në kontakt me trajnerin e njohur të klubit italian

Angel Di Maria mund të largohet nga Paris Saint-Germain duke u transferuar në Serie A.

Carlo Ancelotti ka kontaktuar me një përforcim të madh te Napoli.

“Corriere dello Sport” raporton se trajneri i ri i Napolit ka filluar diskutimet me Angel Di Marian, në lidhje me transferimin e tij në “San Paolo”.

Ylli argjentinas pritet të largohet nga Paris Saint-Germain, gjatë merkatos së verës, sipas “lajmi.net”.

E ardhmja e tij mund të jetë te skuadra e Napolit.

I vetmi problem që mund ta pengojë transferimin e tij është rroga prej 10 milionë euro në sezon që aktualisht përfiton tek ekipi i pasur francez./syri.net/

Rekomanduar

Betis realizon çudinë e vitit, blen “yllin” e Lyon

Në Sevilje e merrnin me shaka, bënin baste dhe batuta, kishte edhe sulme ndaj klubit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *