Ballina / Magazina / Dukjet më të mira nga shfaqja në Grammy Awards 2019

Dukjet më të mira nga shfaqja në Grammy Awards 2019

AFP/Getty Images

Lady Gaga shkëlqeu në skenë me një kombinizon të mbushur me gur që shkëlqenin në Grammy Awards 2019, ndërsa ajo performoi ‘Shallow’ nga filmi kritik “Një yll është lindur”. Mark Ronson, i cili bashkë-shkruajti këngën së bashku me Lady Gaga, e shoqëroi këngëtaren në kitarë.

 

 

 

 

Getty Images

Jennifer Lopez nderoi muzikën e Motown me një shfaqje të veçantë gjatë ceremonisë së shpërblimeve. Veshja e parë e veshur nga këngëtarja paraqiste një fustan me ngjyrë të zezë, të ndezur me një ndarje të kofshës dhe sleeves ekstravagante me pendë. Disa kanë kritikuar faktin se Lopez ishte zgjedhur për të udhëhequr dorëzimin e Motown, kundrejtë me një artist të zi.

 

 

 

 

Getty Images for The Recording A

Janelle Monáe kishte audiencën në këmbë me performancën e saj të frikshme “Make Me Feel”, nga albumi i tretë i saj i studios ‘Dirty Computer’. Këngëtarja mbante një veshje të zezë latex me një jakë të lartë të bardhë dhe me çizme peshkimi.

 

 

 

 

 

Getty Images for The Recording A

Këngëtarja e Grammy, H.E.R.  çdo pëllëmb dukej një yll skene duke veshur një komplet të shndritshëm, të cilën e shoqëroi me syze dielli elegante. H.E.R., i cili qëndron për Having Everything Revealed ‘, dha një interpretim nxitës të ‘Hard Place’ nga albumi i saj ‘I used to know her: Part 2’.

 

 

 

 

Getty Images for The Recording A

 

Dolly Parton dhe Miley Cyrus ishin çiftë në skenën e Grammy, ndërsa këndonin së bashku ‘Jolene’ të Parton 1973 klasike. Cyrus, i cili është pasardhës i Parton, mbante një margoll me lule, ndërsa Parton mbante një fustan të bardhë engjëllorë për performancën.

 

 

 

Getty Images for The Recording A

Diana Ross edhe një herë dëshmoi se mosha është vetëm një numër kur ajo u paraqit në skenë e Grammy në festimin e ditëlindjes së saj të 75. Ylli, e cila këndoi ‘The Best Years of My Life’ dhe ‘Reach Out And Touch (Somebody’s Hand), mbante një fustan me byzylyk të kuqe të ndritshëm gjatë performancën e saj.

 

 

 

 

Getty Images for The Recording A

Cardi B, e cila u bë artistja e parë femër solo për të fituar Best Rap Album në 2019 Grammys, mbante një kompletë gjatë performancës së saj me hitin e albumit të fundit ‘Money’. Reperja mbante një kostum të hapur me gëzof, i kompletuar me pupla me ngjyrë të ngjashme me pulla  dhe një zbukurim diamanti në pjesën e përparme.

 

 

 

 

Getty Images for The Recording A

 

Alicia Keys e ka ka mahnitur audiencën gjatë ceremonisë së dhënies së çmimeve kur ajo luajti një kombinim të këngëve klasike duke luajtur në dy piano në të njëjtën kohë. Këngëtarja mbante pantallona të stinuara të gjëra dhe rripë në bel gjatë performancës së saj, me një majë të zezë me mëngë të gjata dhe një mbulesë të zezë me një buzë të strukturuar.

 

 

 

Burimi: independent.co.uk përktheu dhe përshtati freenews.tv

 

 

 

Rekomanduar

Trendi me flokë të shkurtër/Mirupafshim flokë të gjatë edhe për Eleni Foureira

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira, po shijon së fundmi suksesin e bashkëpunimit me Claydee, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *