Ballina / SPORT / Elseid Hysaj largohet nga Napoli, mediet në Itali zbulojnë skuadrën e re të mbrojtësit nga Shqipëria

Elseid Hysaj largohet nga Napoli, mediet në Itali zbulojnë skuadrën e re të mbrojtësit nga Shqipëria

Mbrojtësi i Shqipërisë, Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli, pas plotë pesë edicionesh me klubin napolitan, shkruan Zëri.info.

Sipas medieve në Itali, reprezentuesi shqiptar do të largohet nga Serie A në drejtim të La Ligës, ku do ta fillojë një aventurë të re me Atletico Madridin.

“La Repubblica”, shkruan se presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis dhe drejtuesit e klubit madrilen kanë arritur një marrëveshje për transferimin e 25 vjeçarit në “Wanda Metropolitano”.

Pas plotë pesë vitesh te Napoli, tani Hysaj do të nisë një aventurë të re.

Mbrojtësi nuk ishte në planet e Carlo Ancelottit për edicionin e ardhshëm, dhe vendosi të shikojë një destinacion të ri për të vazhduar karrierën e tij.

Rekomanduar

Betis realizon çudinë e vitit, blen “yllin” e Lyon

Në Sevilje e merrnin me shaka, bënin baste dhe batuta, kishte edhe sulme ndaj klubit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *