Ballina / SPORT / Formacionet e mundshme: Juventus – Chievo

Formacionet e mundshme: Juventus – Chievo

Juventus do të përballet me Chievos sonte në Allianz Stadium.

Juventus dhe Chievo do të përballen në javën e 20-të në Serie A, në ndeshjen që starton në ora 20:30.

‘Zonja e Vjetër’ do ta kërkojë fitoren për ta forcuar edhe më shumë vendin e parë, por edhe si përgjigje ndaj Napolit që e mposhti mbrëmë Lazion, përcjell lajmi.net.

 

Këtu janë formacionet e mundshme të të dyja skuadrave për ndeshjen e Serie A:

JUVENTUS (4-3-3): Perin; De Sciglio, Bonucci, Rugani, Alex Sandro; Khedira, Emre Can, Matuidi; Bernardeschi, Dybala, Cristiano Ronaldo.

CHIEVO (4-3-1-2): Sorrentino; Tomoviq, Bani, Rossettini, Jariszyinski; De Paoli, Radovanoviq, Hetemaj; Giaccherini; Meggiorini, Pellissier. /Lajmi.net

Rekomanduar

Betis realizon çudinë e vitit, blen “yllin” e Lyon

Në Sevilje e merrnin me shaka, bënin baste dhe batuta, kishte edhe sulme ndaj klubit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *