Ballina / SPORT / FOTO/ ‘Marca’ publikon fanellën e re të Ronaldos, këtë numër do mbajë te Juventusi

FOTO/ ‘Marca’ publikon fanellën e re të Ronaldos, këtë numër do mbajë te Juventusi

Duket se transferimi i Ronaldos te klubi torinez, Juventus, nuk është vetëm një thashethem merkatoje.

Tashmë është bërë e ditur se edhe presidenti i Real Madridit, Fiorentino Perez, ka rënë dakord që nëse Juventus paguan shumë e duhur Ronaldo do të lirohet.

Por së fundmi ky lajm është përforcuar akoma më shumë ku tabloidi “Marca” ka shpërndarë një foto ku shihet fanella e re e Ronaldos te klubi i Juventus

Fotoja tregon një fanellë të Juventusit ku shkruhej Ronaldo dhe me numrin 7, duke sugjeruar se Ronaldo do të mbajë përsëri numrin e tij të famshëm.

Ky numër në sezonin e kaluar mbahej nga Juan Cuadrado, por nëse Ronaldo vjen në klub gjithçka mund të lëvizë./syri.net/

Image

 

Rekomanduar

Betis realizon çudinë e vitit, blen “yllin” e Lyon

Në Sevilje e merrnin me shaka, bënin baste dhe batuta, kishte edhe sulme ndaj klubit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *