Ballina / EKONOMI / Gjermania kërkon punëtor: Paga vjetore 30.000 euro plus banimi, ja çka kërkon

Gjermania kërkon punëtor: Paga vjetore 30.000 euro plus banimi, ja çka kërkon

 

Punëdhënësi më i madh gjerman, Aeroporti Frankfurtit, njoftoi se i mungojnë punëtorë dhe ata janë duke ofruar një pagë vjetore prej 25,000 deri në 30,000 euro.

 

Punëtorët duhet të kenë njohuri themelore të gjuhës gjermane dhe angleze, dhe përveç punonjësve të kualifikuar, ata do të punësojnë edhe ata pa kualifikime, raporton Vijesti.hr, përcjell freenews.tv

 

Aeroporti i Frankfurtit punëson 81,000 punëtorë, por fuqia punëtore ende mungon dhe dëshpërimisht kërkon punëtor, shpjegon Spiegel. Paga për punë më të thjeshtë është midis 25,000 dhe 30,000 euro në vit, dhe punëtorëve u ofrohet strehim më i lirë, i cili nuk duhet të kushtojë më shumë se 350 euro, shkruan gazeta gjermane. Në rast të pagës prej 25,000 euro bruto, kjo do të thotë se punëtori do të mbetet midis 1,600 dhe 1,700 euro në muaj/freenews/

 

Rekomanduar

Partitë parlamentare kërkojnë datën e zgjedhjeve, Thaçit s’i ngutet

Është bërë gati një javë prejse kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka dhënë dorëheqje nga …

2 Komente

  1. Pershendetje deshiroj te gjej nji vend pune

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *