Ballina / SPORT / Guardiola shpallet trajneri i vitit në Premierligë, lë pas dy finalistët e Championsit

Guardiola shpallet trajneri i vitit në Premierligë, lë pas dy finalistët e Championsit

Pep Guardiola ka zhvilluar një sezon fantastik në krye të Manchester Cityt, duke fituar edhe titullin kampion, që ishte i dyti radhazi.

Shoqata e trajnerëve e ka vlerësuar teknikun me çmimin e trajnerit më të mirë të sezonit në Premier Ligë.

Ai la pas Jurgen Klopp dhe Mauricio Pochettinon në këtë garë.

Dua ta ndaj suksesin me lojtarët e mi, sepse ata janë ata që krijuan këtë. Gjithashtu edhe me stafin tim, sepse kemi luftuar shumë kundër të gjithëve trajnerëve, veçanërisht Jurgen Klopit, që ishte i pabesueshëm deri në fund. Shpresojmë të bëjmë përsëri beteja të mëdha”, ishte mesazhi i trajnerit.

Rekomanduar

Betis realizon çudinë e vitit, blen “yllin” e Lyon

Në Sevilje e merrnin me shaka, bënin baste dhe batuta, kishte edhe sulme ndaj klubit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *