Ballina / SPORT / Interi i pandalshëm në merkato, zyrtarizon një tjetër transfertë

Interi i pandalshëm në merkato, zyrtarizon një tjetër transfertë

Interi ka qenë skuadra më aktive në këtë merkato pasi ka arritur që të shesë disa lojtarë dhe të përmbush detyrimet e Fair Playt financiar.

Ashtu siç pritej, Lautaro Martinez ka nënshkruar kontratë me Interin ku ai u transferua nga Racing Club de Avellaneda.

Lajmi është konfirmuar nga Webi zyrtar i klubit zikaltër  ku thuhet se kontrata e tij me Interin është pranuar në federatë.

Ai mbush 21 vjeç muajin e ardhshëm dhe është transferuar në Inter për 23 milionë euro me 10 për qind në rast që transferohet në ndonjë klub tjetër.

Më 9 korrik lojtari pritet të bashkohet me klubin e ri./syri.net/

Rekomanduar

Betis realizon çudinë e vitit, blen “yllin” e Lyon

Në Sevilje e merrnin me shaka, bënin baste dhe batuta, kishte edhe sulme ndaj klubit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *