Ballina / SPORT / Këto do jenë përballjet gjysmëfinale në Ligën e Evropës

Këto do jenë përballjet gjysmëfinale në Ligën e Evropës

Pas tërheqjes së shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Evropës, është tërhequr shorti edhe për fazën gjysmëfinale.
Përballjet çerekfinale të këtij sezoni janë:

Napoli – Arsenal

Villarreal – Valencia

Benfica – Eintracht Frankfurt

Slavia Pragë – Chelsea

Ndërsa, në gjysmëfinale do të, do të takohet fituesi i përballjes Napoli – Arsenal me fituesin e përballjes tjetër mes Villarrealit dhe Valencias.

Gjysmëfinalja tjetër, do të luhet mes fituesit të takimit Benfica – Eintracht Frankfurt me fituesin e takimit tjetër, Slavia Pragë – Chelsea./Lajmi.net/

Rekomanduar

Lamtumirë Real, Kroos transferohet në Premierligë

Manchester United mund të nënshkruajë me Toni Kroos për 50 milionë euro këtë verë. Mesfushori …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *