Ballina / SPORT / Në Itali e bëjnë fakt të kryer, sot Milinkovic-Savic mbërrin në Milano. Detajet e marrëveshjes

Në Itali e bëjnë fakt të kryer, sot Milinkovic-Savic mbërrin në Milano. Detajet e marrëveshjes

Duket se është gjetur tashmë marrëveshja e bujshme midis Milanit dhe Lazios.

Këtë e bën me dije gazeta “Il Solo 24 Ore”, e cila shkruan se sot lojtari serb do të mbërrijë në Milano për të kryer testet mjekësore në klinikën “La Madonina”.

Marrëveshja është arritur për një vit huazim me të drejtë blerje. Milani do të japë 40 milionë euro për këtë vit huazimi dhe më pas pjesën tjetër për të siguruar shërbimet e lojtarit.

Gjithnjë sipas “Il Solo 24 Ore”, sot lojtari do të firmosë për kuqezinjtë para afatit të mbarimit të merkatos në orën 19:00./syri.net/

Rekomanduar

Betis realizon çudinë e vitit, blen “yllin” e Lyon

Në Sevilje e merrnin me shaka, bënin baste dhe batuta, kishte edhe sulme ndaj klubit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *