Ballina / SPORT / Panik në Real-Arsenal/ Asensio dëmtohet rëndë dhe dërgohet urgjentisht në spital

Panik në Real-Arsenal/ Asensio dëmtohet rëndë dhe dërgohet urgjentisht në spital

Marco Asensio ishte futbollisti më i mirë në fushë e lojës për ato pak minuta sa luajti në miqësoren ndaj Arsenalit, duke shënuar edhe një gol.

Por në minutën e 64-t ylli spanjoll mbeti i shtrirë në tokë pas një ndërhyrje nga mbrojtësit e “Topçinjve”.

Gjestet e tij të dhimbjes, me duart që mbulonin fytyrën e tij, nuk parashikonin ndonjë gjë të mirë. As fytyrat e shokëve të tij, të cilët u përpoqën ta ngushëllonin.

Ende nuk është e vërtetuar, por Asensio thuhet se ka thyer krucialin e gjurit të majtë, një goditje për Realin dhe mbi të gjitha për futbollistin, të cilit nëse i konfirmohet ky lëndim do të jetë jashtë fushave për 8 apo 9 muaj.

Lojtarit iu desh të largohej me ambulancë për në spital, dhe tashmë zbulimet e para nga mjekët e skuadrës nuk treguan ndonjë gjë pozitive. Për më tepër, ai u transferua drejt e në spital.

“Ne jemi të shqetësuar, është gjuri. Ai ka shkuar drejtpërsëdrejti në spital për testime, por duket e keqe dhe është lajm më i keq i ditës për ne”, tha Zidane pas fitores me penallti me Arsenalin në miqësore.

Rekomanduar

Man United kërkon Dybala, Juventus hyn në negociata nëse paguhet…

Paulo Dybala është rikthyer përsëri në radarin e Manchester United. Sipas tabloidit britanik “Daily Mail”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *