Ballina / BOTA / Protestuesit e ndryshimeve klimatike bllokojnë rrugët në Londër

Protestuesit e ndryshimeve klimatike bllokojnë rrugët në Londër

Mijëra njerëz i janë bashkuar të ashtuquajturit rebelim për klimën në Londër, me ç’rast i kanë bllokuar rrugët dhe e penguar zhvillimin e tregtisë.

Protestuesit e ndryshimeve klimatike kanë bllokuar urën Waterloo, duke shkaktuar trazimin e trafikut në qendër të Londrës.

Anëtarët e grupit të fushatës “Extinction Rebellion” gjithashtu kanë parkuar një anije në Oxford Circus dhe kanë bllokuar Mermer Archin si pjesë e një dite globale të veprimit, raporton “Bbc”, transmeton lajmi.net.

Yen Chit Chong, nga Rebelimi i Zhdukjes në Londër, tha: “Ky është qëllimi ynë më i mirë në mbijetesë.”

Policia ka këshilluar njerëzit që udhëtojnë në Londër për të lejuar udhëtimin shtesë. Asnjë arrestim nuk është bërë. /Lajmi.net/

Rekomanduar

VIDEO/ E donte shpejtësinë, por …fundi tragjik i 22-vjeçares. Përplasja brenda tunelit…

Në videon e mëposhtme shfaqet fundi tragjik i një 22-vjeçareje që u aksidentua teksa udhëtonte …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *