Ballina / SPORT / Reali mund të shesë pesë lojtarë për ta blerë Pogban

Reali mund të shesë pesë lojtarë për ta blerë Pogban

Manchester Unitedi ua ka bërë të qartë të gjitha ekipeve se nuk dëshiron ta shesë mesfushorin Paul Pogba.

Por, Real Madridi është i gatshëm të paguajë shifër rekord prej rreth 200 milionë eurosh për ta transferuar yllin e Francës, Paul Pogba, ka njoftuar “Marca”, transmeton KTV.

Mbretërit e Madridit besojnë se mund t’i gjenerojnë 200 milionë euro duke shitur një sërë lojtarësh për ta blerë francezin.

Raportohet se në Isco, Bale, Vazquez, Nvaz dhe Diaz mund të largohen nga Madridi për ta blerë Pogban.

Ish-futbollisti i Juventusit, me Unitedin ka kontratë deri në verën e vitit 2021.

Rekomanduar

‘Wanda Narës t’i gjejmë të dashur të ri…’, vjen deklarata e çmendur nga ish-zikaltëri

Ish-menaxheri i Interit, Walter Sabatini, ka folur për situatën e Mauro Icardit. Në një intervistë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *