Ballina / BOTA / Skenë horror, rrokullisja drejt vdekjes, 17 të vdekur dhe 50 të plagosur

Skenë horror, rrokullisja drejt vdekjes, 17 të vdekur dhe 50 të plagosur

Një aksident me pasojë vdekjen e të paktën 17 personave dhe plagosjen e 50 të tjerëve ka ndodhur mesditën e së enjtes në provincën Van të Turqisë.

Sipas agjenicsë së lajmeve “DHA”, shoferi i një minibusi të tejmbushur me emigrantë që ishin futur ilegalisht në Turqi, humbi kontrollin e mjetit dhe u rrokullis në humnerë për rreth 35 metra.

Shumë prej emigrantëve dolën nga dritaret, ndërsa vendngjarja u kthye në një skenë masakre me njerëz që kishin humbur jetën e shumë të tjerë që kërkonin ndihmë.

Autoritetet konstatuan se mes 17 viktimave kishte shumë gra e fëmijë. Ndërsa të plagosurit u dërguan me shpejtësi në spitalet më të afërta. Ende nuk dihet kombësia e viktimave.

Rekomanduar

Boris Johnson zgjidhet kryeministër i Britanisë së Madhe

Britanikët kanë mësuar këtë të martë Kryeministrin e tyre të ri. Partia Konservatore ka publikaur …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *