Ballina / LAJME / Studentët dalin në sheshe, protestë të madhe në 22 maj

Studentët dalin në sheshe, protestë të madhe në 22 maj

Studentët do të ngrihen sërish në protestë më 22 maj në orën 12:00 tek Ministria e Arsimit kundër qeverisë për mosrealizimin e kërkesave të tyre nga Rama.

Studentët shprehen se, qeveria nuk i është përmbajtura premtimeve të ndërrmara në kuadër të Paktit për Universitetin. Pikërisht për këtë arsye, ata thonë se do të organizohen sërish në protestë.

‘Mundësia për t’u ringritur është më aktuale se kurrë. Më 22 maj do të rifillojmë protestat’, u shprehen studentët.

Studentët shprehen se gjendja në universitete vijon të mbetet e njejtë edhe pas protestës. ‘Ne si studentë këtë herë nuk do të luftojmë vetëm por do kemi dhe përkrahjen e pedagogëve.

Ne paguajmë akoma, kemi të njëjtët problematika në Universitet’, thanë ata.

Qëndresa Qytetare publikoi para pak ditësh një raport, sipas së cilit, qeveria nuk ka realizuar ende 10 premtime të bëra ndaj studentëve.

Image

Rekomanduar

Partitë parlamentare kërkojnë datën e zgjedhjeve, Thaçit s’i ngutet

Është bërë gati një javë prejse kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka dhënë dorëheqje nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *