Ballina / SPORT / U shpall golashënuesja më e mira në botë me 84 gola/ Futbollistja shqiptare tregon formulën

U shpall golashënuesja më e mira në botë me 84 gola/ Futbollistja shqiptare tregon formulën

Megi Doçi është një emër shumë i njohur për opinionin sportiv shqiptar. Shkodrania u zgjodh si futbollistja e vitit 2018 nga Federata Shqiptare e Futbollit, teksa në vitin që lamë pas u shpall edhe si golashënuesja më e mirë në botë, me 84 gola. E ftuar në “Fair Play nga Enkeleida Zeko”, Doçi pohoi se futbollit të femrave i mungon reklama, ndërsa shtoi se për tu bërë më e fortë ka zgjedhur të stërvitet me skuadrën e Shkëndijës u-17 të djemve.

“Aktualisht jam në shkollë dhe nuk ka mundësi që të udhëtoj drejt Shkodrës për të shkuar të stërvitem. Kështu, kam zgjedhur të stërvitem me skuadrën e djemve, U-17 të Shkëndijës. Provoj veten dhe më bën më të fortë për të sfiduar kundërshtarë të një rangu të lartë. Ajo që i mungon futbollit të femrave është reklama. Në Shkodër e kemi mbështjen e mediave, por duhet që ta kemi edhe këtu, në Tiranë,”-tha mes të tjerash Doçi./cna.al

Rekomanduar

Betis realizon çudinë e vitit, blen “yllin” e Lyon

Në Sevilje e merrnin me shaka, bënin baste dhe batuta, kishte edhe sulme ndaj klubit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *