Ballina / SPORT / United do bëjë ofert gjatë veres për Sanchon

United do bëjë ofert gjatë veres për Sanchon

Talenti anglezi së fundmi është vlerësuar me 90milion £

Manchester United po ndjek Jadon Sançon me synimin për të bërë një ofertë për të dhe të arrijë marrveshje për talentin këtë verë, sipas Metro.

18-vjeçari ka treguar një formë të shkëlqyer në Borussia Dortmund që nga largimi prej Manchester City në vitin 2017.

Dortmundi e vlerëson Sançon në 90 milionë funte (103 milionë euro / 117 milion dollarë), por dëshira e Unitedit për të rivendosur dominimin në premier ligë shumë lehtë do të paguaj për të edhe shumën e kërkuar nga Dortmundi.

Marrë/Goal.com/

Freenews/

Rekomanduar

Betis realizon çudinë e vitit, blen “yllin” e Lyon

Në Sevilje e merrnin me shaka, bënin baste dhe batuta, kishte edhe sulme ndaj klubit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *