Ballina / LAJME / Veseli mirëpret votimin e Ligjit të Asociimit në Organizata Joqeveritare

Veseli mirëpret votimin e Ligjit të Asociimit në Organizata Joqeveritare

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë votuar pro Ligjit të Asociimit në Organizata Joqeveritare.

E këtë e ka mirëpritur edhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Kreu i Kuvendit përmes një postimi në Facebook, ka thënë se e drejta e asociimit është njëra nga të drejtat më fondamentale të një demokracie

Postimi i plotë i Veselit:

Falënderoj deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës që votuan sot për Ligjin e Asociimit në Organizata Jo-qeveritare. E drejta e asociimit është njëra nga të drejtat më fundamentale të një demokracie. Ky ligj është i bazuar në praktikat më të mira ndërkombëtare dhe ka marrë në konsideratë rekomandimet e shoqërisë civile të Kosovës. Duke e votuar këtë ligj, ne e kemi fuqizuar demokracinë e vendit tonë. /Lajmi.net/

Rekomanduar

Haradinaj homazhe te shtatorja e Zahir Pajazitit në ditën e dëshmorëve

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka bërë sot homazhe te shtatorja e heroit të kombit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *