Ballina / SPORT / Ylli i madh e do kalimin te Barcelona

Ylli i madh e do kalimin te Barcelona

Barcelona është shumë afër ta kompletojë një transferim të madh.
Barcelona e kompletoi transferimin e Frenkie de Jong nga Ajaxi, por tani e do edhe një lojtar të tyre.

Skuadra katalonase dëshiron që Matthijs de Ligt të transferohet në Camp Nou gjatë afatit kalimtar veror, përcjell lajmi.net nga Mundo Deportivo.

Mbrojtësi holandez e dëshiron kalimin te Barcelona, gjersa ka bërë të ditur se ai nuk i frikësohet konkurrencës në skuadër.

Barcelona duhet t’i paguajë 70 milionë euro për t’i marrë shërbimet e De Ligt nga Ajaxi. /Lajmi.net/

Rekomanduar

Betis realizon çudinë e vitit, blen “yllin” e Lyon

Në Sevilje e merrnin me shaka, bënin baste dhe batuta, kishte edhe sulme ndaj klubit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *