Ballina / Teknologji / Zbulohen detajet e para të PlayStation 5

Zbulohen detajet e para të PlayStation 5

Sony ka zbuluar detajet e para për PlayStation 5.

Fansat e video-lojës po presin me padurim cdo informacion në lidhje me zëvendësimin e PS4, por deri më tani detajet janë mbajtur shumë sekrete.

Arkitekti i sistemit të Sony, Mark Cerny zbuloi në një intervistë për “Wired” se do të jetë shumë më i shpejtë, më i fuqishëm dhe përfshin audio të përmirësuar.

Por mos prisni të dalë në shitje në 2019. Do ju duhet të keni durim deri vitin tjetër. As cmimi që do të ketë PlayStation 5 nuk dihet ende.

Rekomanduar

Në Shqipëri përqindja e burrave që përdorin internetin është më e lartë sesa e grave

Edhe në përdorimin e teknologjisë ka diferenca gjinore mes shqiptarëve. Përqindja e burrave që përdorin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *